Archeologijo objektas "Trakų salos pilis" >> "1988-1989 m. archeologinių tyrimų rezultatai"

Archeologija


NUORODA: http://www.knygadvaris.lt/fiksacijos.php?OId=346&FId=797

PAVADINIMAS: 1988-1989 m. archeologinių tyrimų rezultatai

DUOMENŲ TIPAS: visateksčiai duomenys

FIKSACIJOS TIPAS:
Redaguota versija

TEKSTINIS TURINYS:
1988-1989 m. ištirtas 104 kv. m plotas. Tyrinėta vakarinių kazematų I, II, III, VI, VIII patalpos, skaičiuojama nuo PR bokšto, kadangi nurodytose patalpose restauracinių darbų metu buvo per aukštai sudėtos grindys. Visuose nurodytuose kazematuose buvo iškasti 1x1 kv. m dydžio šurfai, jų gylis – 0,6-2,5 m. Plačiau tirtos II ir VIII patalpos.
Tyrimų metu buvo nustatyta, kad V kazematai statyti kartu su išorinėmis gynybinėmis sienomis, šių sienų pamatų gylis – 0,35-1,8 m. Pamatai mūryti iš įvairaus dydžio akmenų, jie jungti kalkių skiediniu. I, II, III patalpų pamatai guli ant rąstų, kurie aptašyti iš visų pusių arba tik iš viršaus ir apačios. Jų storis – 8x12 cm. Kitų patalpų pamatų akmenys mūryti žvyre iškastame griovyje.
Patalpose II ir VIII rasti kalkinės aslos fragmentai. II patalpoje aslos plotas – apie 16 kv. m, storis – 10-15 cm. Tokia pat asla rasta ir VIII patalpoje, tiesa, ji daugiau nukentėjusi. Virš aslos prie Š sienos rastas atviras židinys apie 1,5 m skersmens. Jame gausu degėsių, anglies gabalėlių, taip pat gyvulių kaulų ir keramikos, puoštos bangelėmis ir įkartėlėmis, fragmentų. Vietomis buvo išlikęs 7-12 cm storio kultūrinis sluoksnis, rasta puodų šukių ir arbaleto strėlės antgalis.
Taigi, šiose patalpose esančias aslas galima sieti su kazematų statybos laikotarpiu. Tokios grindys galėjo būti ir kituose kazematuose, tačiau restauracijos metu jos buvo sunaikintos.

FIKSUOTOJAS: Birutė Lisauskaitė

FIKSAVIMO METAI: 1988-1989

FIKSAVIMO APLINKYBĖS: Archeologinė tiriamoji ekspedicija.

SKELBTA LEIDINYJE:
Leidinio aprašas, P. 47-48

©: Sukūrimas Birutė Lisauskaitė

©: Išleidimas Lietuvos istorijos institutas

Atgal