Knygadvario objektas "BsTB 12 94-121 Sakmė apie žmogų, norėjusį iš angių karalienės pavogti žinojimo vainiką" >> "Teksto 2004 m. redakcija"

Knygadvaris


NUORODA: http://www.knygadvaris.lt/fiksacijos.php?FId=9152&OId=6350

PAVADINIMAS: Teksto 2004 m. redakcija

DUOMENŲ TIPAS: visateksčiai duomenys

FIKSACIJOS TIPAS:
Redaguota versija

STILIUS: Liaudiška kalba

TEKSTINIS TURINYS:
Angių karalienė
Angių karalienė – ne vien didiai žėrinti, bet ir žinojimo pilną vainiką turinti. Jei toji kokiam žmogui pasisavint sekas, tai tas žinąs, kas jau buvo ir kas dar bus, visžinąs pastoja. Kartą viens keleivis, vakare namon jodams, užtropijo šalia kelio angių karalienę bemiegančią. Jam jos vainiką vos pagriebus, tai jau karalienė su jos abazu ir sukilo šnypšdamos. Jam paskui ne vien bėgančų, bet ir lekiančų buvo, o kačeig jo žirgas lyg jurginų kregždė lėkė, tačau nuo lekiančųjų jau pora ant jo mantelio nusileido. Išbėgsiąt joms nepasitikėdams, mantelį atsisegęs, leido jį žemyn pulti, tai angys visos ant jo mantelio sustojo, o jis laimingai kaip didžinovas iškliuvo. Rytmetį grįžo jis mantelį pažūrėt, tas ale į pulverį sudirbts buvo. Jei nebūt išbėgęs, tai būt jam teip ėję. (Iš Žemaitijos.)

FIKSUOTOJAS: Vilius Kalvaitis

FIKSAVIMO AMŽIUS: 19

FIKSAVIMO VIETA PAGAL ŠALTINĮ: Mažoji Lietuva

FIKSAVIMO APLINKYBĖS: V. Kalvaičio pastaba: „Užrašė (Pažiūrai) ir surinko (kitą medžiagą) Mažojoje Lietuvoje XIX amžiaus pabaigoje“.

SKELBTA LEIDINYJE:
Leidinio aprašas, P. 94, Nr. 121
Jono Basanavičiaus tautosakos biblioteka, t. 12. Juodoji knyga. Surinko Jonas Basanavičius. Sudarė Kostas Aleksynas. Parengė Kostas Aleksynas, Leonardas Sauka. Įvadą ir paaiškinimus parašė Leonardas Sauka. Vilnius: Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, 2004. (Duomenų bazėje skelbiamo teksto šaltinis).

SAUGOMA:
LLTI BR (Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto bibliotekos rankraštynas) | F 2-434 („Juodosios knygos”), Nr. V. Kalvaičio II pluoštas

©: Parengimas Kostas Aleksynas Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas

©: Parengimas Leonardas Sauka Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas

PASTABOS: Teksto pabaigoje nuoroda į Žemaitiją.

Atgal